Ekologiczne kosmetyki do higieny osobistej – jakie wybrać?

Coraz częściej słyszymy o tym, że musimy wprowadzać bardziej ekologiczne zmiany w naszym życiu w celu pozytywnego wpływu na planetę. Takie zmiany możemy zastosować nawet w naszej pielęgnacji. Rynek rozwija się pod kątem potrzeb klientów, dzięki czemu możemy znaleźć w sklepach opcje, które przy mniejszej szkodliwości dla planety nie wpłyną negatywnie na nasz komfort.

Ekologiczne zamienniki

Wybierając szampon do włosów czy też odżywkę, warto jest odejść od tradycyjnego produkty w plastikowym opakowaniu. W drogeriach kosmetycznych czy nawet w sklepach typu Lidl, czy Biedronka możemy znaleźć produkty do włosów w formie kostki.

Używanie tego produktu jest banalnie proste i przebiega w podobny sposób jak stosowanie mydła do rąk. Wystarczy zmoczyć produkt oraz rozmydlić go w dłoniach, a następnie wmasować we włosy i spłukać. Innym kosmetykiem, którego ekologiczne zamienniki znajdziemy w drogeriach, jest dezodorant. Wybierając antyperspirant, dokonujemy zazwyczaj wyboru między tymi w aerozolu lub w kulce, jednak warto jest zastanowić się nad zakupem tego produktu w formie kremu w słoiczku lub płynu w szkle.

Tym sposobem uzyskamy ten sam pożądany efekt ograniczenie nieprzyjemnego zapachu, a przy tym nie będziemy zaśmiecać planety tworzywami trudnymi do recyklingu.

Poszukiwanie ekologicznych rozwiązań z umiarem

Zamienników tego typu jest multum. Poszukując produktów przyjaznych dla planety, ważne jest, aby kupować te w opakowaniach wykonanych ze szkła bądź metalu czy innego tworzywa prostego w recyklingu. Pamiętajmy, jednak aby nie popadać w obsesje na punkcie znalezienia ekologicznego zamiennika przy każdym naszym zakupie, ponieważ jest to niezwykle czasochłonne i zniechęcające po dłuższym czasie.

Znacznie pozytywniejszy wpływ na planetę będzie mieć dużo osób, podejmujących te drobne działania niż kilka jednostek perfekcyjnych.