Jak mężczyzna powinien ubierać się na ślub?

Panowie na ślub ubierają się klasycznie, takie są zasady obowiązujące od wielu lat. Lubią nosić garnitury, przeważnie czarne, do nich kamizelkę, krawat lub muszkę.

Ślub – jak powinien ubrać się mężczyzna?

Do tego spodnie zaprasowane na kant. Męska moda jest klasyczna, rzadko czyni się od niej odstępstwa. Nieraz zdarza się, że pan założy garnitur w kolorze kremowym, białym lub błękitnym, jednak są to raczej wyjątki od reguły, a nie reguła. Czerwony lub wiśniowy garnitur też może się zdarzyć jako awangardowy strój.

Jaki garnitur do ślubu?

Garnitur można kupić gotowy lub zlecić jego uszycie u krawca męskiego, który idealnie dopasuje taki ubiór do sylwetki danego pana. Najlepiej zlecić szycie u krawca, ponieważ jest dokładnie dopasowane. Wysokiej jakości garnitur to ważny ubiór. Do tego buty ze skóry, klasyczne, wizytowe, zazwyczaj sznurowane. Taki strój sprawdzi się też po weselu, będzie można go nosić na spotkania służbowe oraz na różne prywatne okazje.

Panowie mają szczęście, ponieważ ich  ubrania są uniwersalne, można je nosić tak często, jak tylko dana osoba ma na to ochotę. Wygodne ubrania to wysoka jakość oraz elegancja. Paniom takie ubrania bardzo się podobają i chcą, aby ich mężczyźni byli eleganccy. Do butonierki wkłada się chusteczkę, która bardzo ładnie się prezentuje. Efektowne ubrania są potrzebne, a na ślub pan chce być wyjątkowy oraz efektowny. Panowie będący gośćmi weselnymi także lubią nosić garnitury. Mogą też założyć spodnie oraz marynarkę, np. spodnie w jasnym kolorze i do tego o ton ciemniejszą marynarkę.

Garnitur może mieć wąskie lub szerokie klapy, spodnie mogą być wąskie lub szerokie, a kamizelka może być obecna lub nie.