Drewniane muszki – hit modowy czy obciach?

Od pewnego czasu w sklepach internetowych polecających nowoczesne, stylowe i modne akcesoria modowe dla mężczyzn, pojawiły się obok drewnianych okularów również drewniane muszki. Czy mają szansę zadomowić się w męskich stylizacjach na dłużej? Jak je nosić, by efekt nie był komiczny? Jak pielęgnować drewniane muszki, by nie uległy zbyt szybko zniszczeniu?

Drewniane muszki – coś nowego, ale naturalnego

Drewniane muszki pojawiły się wśród akcesoriów modowych dla mężczyzn tuż obok drewnianych okularów i zegarków. O ile dla pozostałych form szybko daliśmy zielone światło, o tyle muszki podzieliły wielu amatorów odkrywania nowości modowych.

Zdaniem wielu drewniana mucha pod szyją wygląda dość komicznie i mija się z celem, ponieważ najlepszym rozwiązaniem jest tutaj muszka materiałowa lub zwyczajny krawat. Nie brakuje jednak zwolenników tego typu stylizacji. Muszki drewniane pięknie prezentować się będą, kiedy wybierzemy je w rozmiarze nierzucającym się w oczy. Najlepiej dopasować je do śnieżnobiałych koszul. Na tle kolorowych koszul efekt jest raczej smutny.

Jak dbać o drewniane muszki?

Wymogi, jakie stawiają przed nami drewniane muszki, nie są zbyt wygórowane. Naturalny materiał, czyli drewno, wymaga odpowiedniego impregnatu. Mimo że taka muszka wchodzi w skład garderoby jako gadżet modowy, nie można jej prać w pralce lub czyścić ręcznie przy zastosowaniu środków piorących. Drewno to drewno. Koniec. Trzeba zaopatrzyć się w jakiś dyskretny i zaufany impregnat do krycia delikatnej warstwy, raz na jakiś czas, by odświeżyć kolor muszki oraz jej powierzchnię.

Drewnianą i delikatną powierzchnię wyczyścimy bez problemu tymi samymi środkami, które stosujemy do czyszczenia mebli na co dzień. Oczywiście – w symbolicznej, niewielkiej ilości.