Bransoletki na szczęście

Bransoletki na szczęście to biżuteria, którą warto nosić każdego dnia. Jak sama nazwa wskazuje, mają na celu zapewniać radość i spełnienie w codziennym życiu. Do wyboru mamy różne materiały, kolory i zawieszki takich bransoletek, dlatego każdy dobierze idealne rozwiązanie dla siebie. Czym cechuje się biżuteria na szczęście? Jakie materiały i zawieszki warto wybierać?

Czerwona bransoletka na szczęście

Nie od dziś wiadomo, że bransoletki na szczęście bardzo często występują w kolorze czerwonym. Okazuje się, że czerwona bransoletka ma chronić daną osobę przed negatywnymi myślami i złą energią. Ponadto osłania nas przed urokami oraz odbija zazdrosne spojrzenia.

Modne bransoletki czerwone dodatkowo dodają nam siły do działania i wpływają na pozytywne nastawienie do świata. Ochronne działanie bransoletek na szczęście jest znane już od wieków! Bardzo często tego typu bransoletka posiada 7 kuleczek – każda z nich odnosi się do jednej z duchowych stron natury ludzkiej. Bransoletka na szczęście jest najczęściej noszona na lewym nadgarstku. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć błyskotkę na prawy nadgarstek, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Wyjątkowe bransoletki z czerwoną nitką

Bransoletka z czerwoną nitką zakładać można z zachowaniem odpowiednich rytuałów. Powinniśmy się wyciszyć i skoncentrować podczas zakładania bransoletki oraz intensywnie myśleć o tym, o czym marzymy. Jeżeli bransoletka na szczęście się rozwiąże lub przerwie, to znak, że cała energia zawarta w błyskotce została nam przekazana.

Czerwona bransoletka na szczęście ma niezwykłą moc. Zwyczaj wiązania nitki w tym kolorze wywodzi się z kabały – pomaga osobom wierzącym odnaleźć wyższą rzeczywistość. Ponadto kolor ten symbolizuje energię, miłość ochronę i odwagę.

Bransoletki z kamieniami naturalnymi

Ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby jest bransoletka personalizowana. Można ją dobrać zgodnie z charakterem i preferencjami danej osoby, a taki podarunek zawsze wywołuje wiele radości.

Bransoletki na szczęście są wykonywane także z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Moc tych materiałów kumulowana jest przez wiele lat, dlatego można liczyć na oddanie energii właścicielowi biżuterii. Najlepiej jest nosić je właśnie w formie bransoletki lub naszyjnika, jak najbliżej ciała. Wybierając bransoletki personalizowane, zwracajmy uwagę na ich piękno. Niektóre osoby wskazują, że to nie człowiek wybiera amulet, lecz na odwrót – to amulet wybiera daną osobę.

Symbolika kamieni naturalnych

Co symbolizują kamienie naturalne w biżuterii? Warto zauważyć, że wiele zależy od wybranego kamienia. Do dyspozycji mamy:

  • Agat – jest to kamień równowagi i siły, zarówno emocjonalnej, jak i intelektualnej.
  • Ametyst – chroni nas przed zdradą i złymi intencjami. Zapewnia koncentrację i pozwala rozwijać talenty.
  • Howlit – bardzo dobrze wpływa na pamięć i wspomaga odnoszenie sukcesów.
  • Jaspis – ma za zadanie odprężać i uspokajać.
  • Kocie oko – zwiększa poczucie humoru oraz przynosi dobrobyt.
  • Onyks – odznacza się czarną barwą. Dodaje nam sił i wzmacnia odporność na stres.

Przed wyborem bransoletki na szczęście powinniśmy poznać symbolikę konkretnych propozycji, tak aby jak najlepiej dopasować biżuterię do swoich oczekiwań.