Srebrna biżuteria – czy powinnaś ją nosić?

Pewnie wiesz, że nie wszystko pasuje wszystkim. Zanim więc sięgniesz po to, co w tym sezonie najmodniejsze, spróbuj oszacować, czy to coś będzie pasować do swojej urody i twojego stylu. Biżuteria srebrna uchodzi za coś uniwersalnego i ponadczasowego, jednakże nie zmienia to faktu, że nie z każdą kobieta stworzy ona udany duet. Pomyśl więc, co tobie samej bardziej odpowiada. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że srebro po prostu nie jest dla ciebie, zawsze możesz pójść w kierunku złota, które przecież także jest pięknym, wdzięcznym i jednocześnie super wartościowym materiałem.

Złoto o większej wartości niż srebro?

Wiele osób uważa nawet, że złoto ma większą wartość niżeli srebro. Uchodzi ono za nieco szlachetniejszy materiał, ale przez to jest automatycznie materiałem droższym. Jeżeli więc marzy ci się prawdziwa piękna biżuteria, a jednocześnie nie chcesz przeznaczać na nią zbyt dużej części budżetu, bo po prostu cię na to nie stać, rozważ właśnie pójście w stronę srebra i spróbuj całkowicie zastąpić nim złoto. To naprawdę może się udać. Niektórym kobietom lepiej jest zresztą w srebrnej biżuterii niżeli tej złotej. Zanim więc cokolwiek odrzucisz jeszcze w przedbiegach, sama zobacz, jak prezentujesz się w złotych wyrobach, a jak w tych srebrnych.

O dodatkach ze srebra

Srebro z uwagi na swój delikatnie chłodny ton świetnie pasuje do typowej urody większości Polek. O doborze biżuterii do typu urody więcej możemy przeczytać na portalu Kosmetyczne.pl. Znakomicie współgra z jasnymi, nieco popielatymi włosami i równie jasnym odcieniem skóry. W przypadku chłodnego typu urody złoto często właśnie w ogóle się nie sprawdza, tak więc wtedy lepiej go unikać. A o dziwo srebrna biżuteria pasuje też kobietom o cieplejszej i ciemniejsze karnacji oraz rudych, brązowych bądź czarnych włosach. Ona akurat jest czymś naprawdę uniwersalnym. W przeciwieństwie do złota.

Jeżeli chcesz zawsze prezentować się elegancko i ze smakiem, unikaj mimo wszystko nadmiernego obwieszania się biżuterią. Zamiast używać kilku jej masywnych elementów, postaw na minimalistyczny zestaw stworzony z delikatnego łańcuszka i prostych kolczyków.